ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬГромадські заходи та акціїЗапобігти. Врятувати. Допомогти
 Версія для друку

У День Незалежності Волочиські рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

24 серпня уся країна відзначила 25-у річницю проголошення незалежності України. Не залишились осторонь і рятувальники району. Працівники районного сектору Головного управління ДСНС області долучились до відзначення Дня Незалежності, провівши громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.». Проведення акції саме у такий день вже стало доброю традицією, а її основною метою є пропаганда серед населення нелегкої та благородної професії рятувальника.

 

Місцем проведення заходу було обрано фасад Волочиської ЗОШ І-ІІІ ст.№1, що розташована поруч із центральною площею міста. Під час проведення акції усі бажаючі мали змогу відчути себе в ролі рятувальника, одягаючи захисний одяг пожежного та вправляючись з аварійно-рятувальним спорядженням. До того ж, вогнеборці роз’яснювали усім присутнім правила безпечної життєдіяльності, аби попередити нещасні випадки в повсякденному житті. Наприкінці ж зустрічі рятувальники відповіли на численні запитання громадян.

 

Слід зазначити, що цей захід викликав чималий інтерес у мешканців міста. А це свідчить про те, що професія рятувальника є дійсно важливою та цікавою для усіх верств населення.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В дитячому таборі на березі Дністра рятувальники провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

Опубліковано: 12.07.2016, 17:13

12 липня у дитячому таборі «Карабін», що у с. Рудківці Новоушицького району, працівники другого водолазно-рятувального відділення провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Під час заходу працівники ДСНС ознайомили дітей із сучасним водолазним та рятувальним обладнанням, навели приклади, де доцільно використати той чи інший інструмент, розповіли про надзвичайні ситуації, які їм доводилося ліквідовувати під час оперативних чергувань.

Скориставшись можливістю, рятувальники нагадали школярам правила безпеки під час відпочинку на воді та продемонстрували, що потрібно робити у випадку, коли потопаючого витягнули з води, і йому потрібна допомога.  

Також співробітники Служби порятунку «101» провели змагання серед відпочивальників з кидання рятувального круга та кінця «Олександрова». Крім того, діти могли відчути себе у ролі водолаза-рятувальника, одягнувши спеціальне обладнання.

Надзвичайники сподіваються, що в подальшому такі заходи із засвоєнням правил безпеки допоможуть дітям уникнути надзвичайних подій під час літніх канікул.

 

Ярмолинецькі рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

12 липня в смт. Ярмолинці з нагоди святкування Дня селища на Центральній площі працівники районного сектору організували для мешканців та гостей селища проведення громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти». Метою заходу була популяризація професії рятувальника серед населення, навчання краян правил безпеки та дій у разі виникнення різних надзвичайних подій та ситуацій.

Рятувальники продемонстрували техніку та обладнання, що знаходяться на озброєнні в пожежно-рятувальному підрозділі, і якими вони користуються під час різних надзвичайних подій. Усім бажаючим детально розповіли про призначення кожного такого інструменту, діти мали змогу посидіти за кермом пожежного автомобіля та відчути себе справжнім рятувальником.

Під час спілкування з населенням вогнеборці значну увагу приділили правилам безпеки під час різних надзвичайних ситуацій, та наголосили на важливості дотримання правил безпеки під час відпочинку в лісі та на воді. Крім того, присутнім розповіли, що робити, аби не допустити пожежі в своїй оселі, та як діяти під час виявлення підозрілих предметів. А для кращого засвоєння цих правил громадянам вручили тематичні пам’ятки.

В м. Нетішин у дитячому таборі проведена акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

Рятувальники традиційно приділяють велику увагу безпеці дітей в період літніх канікул. Так, 5 липня вогнеборці 3-го  державного пожежно-рятувального  загону відвідали міський спортивний клуб « Пульсар» та провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.».

Під час заходу співробітники ДСНС розповіли дітям про правила поведінки у випадку пожежі, можливі причини її виникнення, нагадали правила безпечної поведінки на воді та у разі виявлення вибухонебезпечних предметів. Учні брали активну участь у бесіді, ставили запитання щодо засобів запобігання пожежі, про правила поведінки у разі її виникнення та надання першої медичної допомоги.

Рятувальники докладно розповіли про технічні характеристики сучасної пожежної техніки, спеціального обладнання, яке входить в комплектацію автомобіля та продемонстрували в роботі генератор піни середньої кратності. Велику зацікавленість у дітей викликала бойова екіпіровка пожежних, яку вони із задоволенням приміряли.

Наприкінці зустрічі, щоб діти завжди пам'ятали і дотримувалися правил безпеки, рятувальники роздали їм пам'ятки на тему безпеки життєдіяльності.

Рятувальники разом із методистами Навчально-методичного центру провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» в дитячому таборі «Чайка»

 

У питаннях безпеки не існує неважливих форм та методів отримання та поглиблення знань. Керуючись таким переконанням, педагогічні працівники Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області спільно з рятувальниками та представниками Управління з питань цивільного захисту населення та охорони праці Хмельницької міської ради провели акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» у літньому дитячому таборі «Чайка», що у селі Головчинці Летичівського району.

У таборі відпочиває 265 дітей віком від 6 років, крім того на території «Чайки» базується ще й наметовий табір, у якому відпочиває 50 чоловік. Усі вони взяли безпосередню участь у заходах.

Мешканці табору мали змогу взяли участь в організаційно – діловій грі «Проведення евакуації при виникненні пожежі у приміщенні їдальні». За сценарієм, після отримання сигналу «Увага всім!» вихователі організовано евакуювали дітей з приміщення, а рятувальники винесли  із осередку задимлення умовно постраждалого. Медпрацівники табору надали йому першу допомогу. Діти мали змогу в умовах, максимально наближених до реальних, побачити алгоритм дій задля збереження власного життя та життя постраждалих.

У подальшому для вихованців табору було розгорнуто 6 навчальних місць, де діти мали можливість попрацювати з приладами вимірювання рівня радіації, концентрації хімічних речовин та нітратоміром. В ігровій формі діти повторили правила поведінки в природному середовищі, дії при наданні допомоги потопаючому. Великий інтерес викликали у присутніх вибухівки – пастки, замасковані під іграшки, книги, солодощі. З великим задоволенням присутні приміряли спорядження піротехніків, розпитували про знешкоджені вибухонебезпечні предмети. Активну участь вихованці табору взяли в естафетах на одягання бойового одягу пожежника – рятувальника та розгортання пожежного рукава.

На завершення усі загони були відзначені грамотами за активну участь та креативність у виконанні завдань та відповідальне ставлення до питань власної і колективної безпеки.

Усі охочі переконалися у тому, наскільки нелегкою є робота рятувальників та пообіцяли робити усе можливе, щоб не додавати їм клопоту.

Білогірські рятувальники провели акцію Запобігти! Врятувати! Допомогти!

 

З метою використання більш ефективних форм роботи з громадськістю 26 червня фахівці ДСНС Білогірського району провели акцію Запобігти! Врятувати! Допомогти!

Під час проведення акції рятувальники розповіли про факти надзвичайних ситуацій, які стаються на території району, а також при­гадали правила безпечної поведінки в побуті, зокрема при користуванні електричними та газовими приладами, застерегли школярів від небезпечних забав з сірниками й запальничками, а також  під час відпочинку в лісі, на водних об’єк­тах, при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Також вони провели для присутніх показовий виступ із залученням пожежно-рятувального автомобіля та спеціальної техніки, продемонстрували пожежно-рятувальне обладнання. Усі учасники акції на власні очі побачили, як чітко і злагоджено мають діяти рятувальники під час гасіння пожежі та наданні людям допомоги у різних надзвичайних ситуаціях.

Безсумнівно, такі заходи за участю працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій є корисним та повчальним моментом у проведенні масово-роз’яснювальної, профілактичної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності, вони вчать дітей та дорослих відповідально ставитися до власного життя та здоров’я.

 

Під час проведення громадської акції «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» деражнянські рятувальники вчили дітей правилам безпеки

 

24 червня з нагоди святкування Дня міста деражнянські рятувальники провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

Працівники ДСНС завітали до місцевого дошкільного навчального закладу «Сонечко», де продемонстрували дітлахам можливості пожежної техніки, рятувального обладнання, а також розповіли про порядок дій у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Діти мали змогу побути рятувальниками – одягнути форму пожежних та загасити умовну пожежу.

Цього ж дня вихованці дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» завітали до пожежно-рятувального підрозділу.

У ході проведення заходів дітлахи ознайомились із пожежно-рятувальною технікою та обладнанням, що використовується під час гасіння пожеж та ліквідації різноманітних надзвичайних ситуацій. У цікавій, захоплюючій формі вогнеборці розповіли дітлахам, як діють пожежно-рятувальні розрахунки у випадку отримання сигналу «Тривога», а також про те, як від їх швидких та злагоджених дій залежить життя людей.

Проведення подібних заходів переконливо засвідчує: живе і неформальне спілкування – найкраща форма навчання правил безпечної життєдіяльності, значно ефективніше, ніж інші форми навчання.

 

 

 

 

У дитячому таборі  «Калинівка» проведена акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти.»

 

23 червня у дитячому оздоровчому таборі «Калинівка» Старокостянтинівського району рятувальники спільно із громадською організацією «Особистість плюс» провели масштабну акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Свято розпочалось з проведення спортивно-розважальних змагань між загонами табору. Учасників розділили на дві команди «Вогню» та «Води». Діти брали участь у різноманітних конкурсах, під час яких змагались у вправності одягати захисний одяг, рятувати потерпілого з води, влучно подавати воду та інших. Особливу цікавість у підлітків викликала вправа у подоланні крутосхилої переправи за допомогою туристичного спорядження. Кожен з учасників намагався якнайкраще показати свої вміння у практичних вправах. В наполегливій боротьбі перемогу здобула команда «Вогню».

Діти мали нагоду ознайомитись з нелегкою професією рятувальника, сучасними засобами порятунку людей та правилами поводження під час відпочинку на озерах та річках. Усі охочі поплавали на надувних човнах під пильним наглядом рятувальників.

Вогнеборці продемонстрували дітям можливості аварійно-рятувальної техніки та спеціального обладнання, яке знаходиться в них на озброєнні, а також розповіли основні правила безпечної поведінки під час літніх канікул.

Всім учасникам заходу співробітники ДСНС вручили тематичні листівки та пам’ятки попереджувального характеру.

Керівництво району, адміністрація табору подякували рятувальникам за змістовне та якісне проведення громадської акції. А діти ще тривалий час жваво обговорювали побачене, деякі навіть цікавились, як їм найскоріше стати рятувальниками.

Летичівські рятувальники провели Акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!»

 

1 червня летичівські рятувальники до Міжнародного дня захисту дітей провели  Акцію «Запобігти! Врятувати! Допомогти!». Під час заходу вогнеборці ознайомили дітей із обладнанням, що використовується для гасіння пожеж та ліквідації інших надзвичайних ситуацій, навели приклади, де доцільно використати той чи інший інструмент, розповіли про надзвичайні ситуації, які їм доводилося ліквідовувати під час оперативних чергувань.

Скориставшись можливістю рятувальники нагадали школярам правила безпеки під час виникнення пожеж у побуті та в лісі, звернули увагу на необхідні дії у разі виявлення підозрілого чи вибухонебезпечного предмета, застерегли бути уважними і обережними під час відпочинку біля водойм. «Не дозволяється купатися в необстежених водоймах, пустувати на воді, запливати на глибокі місця», - звернулися до присутніх фахівці ДСНС.

Рятувальники сподіваються, що в подальшому такі заходи і повторення правил безпеки допоможуть дітям уникнути надзвичайних подій під час літніх канікул.

 

Під час відзначення Дня міста рятувальники Кам'янеччини провели громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

 

21-22 травня в м. Кам’янець-Подільський, у рамках святкування Дня міста, працівники 2-го державного пожежно-рятувального загону влаштували для людей громадську акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти».

Цього дня рятувальники нагадали присутнім вимоги правил безпеки життєдіяльності, яких необхідно дотримуватись у повсякденному житті, аби не потрапити в біду. Окрему увагу вони зосередили на порядку дій під час виникнення надзвичайних подій різного характеру, зокрема, - при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів минулих війн, під час виникнення пожеж тощо.

Діти, котрі були присутні на заході, оглянули пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання, яке використовують рятувальники під час ліквідації надзвичайних подій та рятування людей.

Кожен бажаючий зміг приміряти каски та захисний одяг пожежних, а також сфотографуватися на згадку. Під час заходу у дітей та дорослих виникало багато запитань щодо безпеки життєдіяльності і специфіки роботи Служби порятунку, на які Вони отримали вичерпні та цікаві відповіді.

Цього дня на площі панував піднесений настрій, діти та їх батьки цікаво та з користю провели час, а також дізнались багато корисної інформації, яка оберігатиме їх у житті і придасть впевненості у своїх діях в екстремальних ситуаціях.

 

    Твіт