ГоловнаПРО ГУ ДСНССтруктураЦентр забезпечення діяльності Головного управління ДСНС України у Хмельницькій областіВідділ соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення
 Версія для друку

Відділ соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення

ерменчук.jpg

Начальник відділу

ЄРМЕНЧУК

Юрій Михайлович

+38 (0382) 69-91-56

 

Основними завданнями Відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення є:

 1. Забезпечення належного психологічного рівня підготовки працівників.
 2. Надання допомоги керівникам усіх рівнів щодо створення ефективної системи забезпечення психологічної надійності особового складу.
 3. Сприяння поліпшенню кадрового потенціалу підрозділів шляхом професійної орієнтації кандидатів на службу і навчання у вищих навчальних закладах ДСНС України та їх професійно-психологічного відбору на підставі вивчення комплексу знань, умінь і особистісних якостей, систем потреб та мотивації, необхідних для виконання професійної діяльності.
 4. Проведення психопрофілактичної роботи, спрямованої на зміцнення й відновлення соціально-психологічного благополуччя працівників, попередження виникнення соціально-психологічної та особистісної дезадаптації.
 5. Впровадження нової комплексної форми професійно-психологічної підготовки персоналу – тренінгових технологій, формування у працівників відповідних професійно-важливих психологічних якостей, психологічної стійкості, навичок безпечної поведінки, уміння вирішувати свої психологічні проблеми та управляти конфліктними ситуаціями з урахуванням особливостей несення служби, а саме: при гасінні пожеж, рятуванні людей, наданні допомоги в ліквідації наслідків аварій та катастроф і стихійного лиха.
 6. Вивчення соціально-психологічного клімату в колективах з метою визначення основних чинників, які мають вплив на діяльність кожного його члена та надання консультативної допомоги керівникам усіх рівнів у формуванні необхідного рівня сприятливості, шляхом створення умов високої вимогливості й взаємодопомоги.
 7. Сприяння покращенню якісного складу керівної ланки служби шляхом психологічного вивчення кандидатів на керівні посади, надання психологічних рекомендацій щодо формування резерву кадрів на висунення за такими поведінковими характеристиками як професіоналізм, лідерство, доступність, самоконтроль, інтелект.
 8. Здійснення організаційних і методичних заходів щодо посилення впливу психологічного забезпечення на досягнення позитивних результатів службової діяльності, застосовуючи психологічні знання у вирішенні службових завдань.
 9. Підготовка населення до дій у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації (підготовка навчально-методичних посібників, проведення семінарів, тренінгів, лекцій, тощо).
 10. Створення і вдосконалення засобів, форм і методів індивідуальної виховної роботи з особовим складом та забезпечення ефективності процесу навчання, виховання та формування психологічної готовності особового складу до виконання завдань за призначенням.
 11. Збереження психічного здоров’я персоналу ДСНС України та постраждалих внаслідок надзвичайних ситуацій населення, запобігання розвитку деструктивних і девіантних форм поведінки людей.
 12. Сприяння підвищенню загальноосвітнього рівня, культурного розвитку та естетичного виховання особового складу та працівників ДСНС України.

 

    Твіт