ГоловнаДІЯЛЬНІСТЬГромадські заходи та акціїТижні знань БЖД
 Версія для друку

В області пройшов тиждень знань

На жаль, усталеною частиною нашого буття можна вважати наше байдуже ставлення до небезпек техногенного, природного та біологічного характеру. Змінити таку драматичну ситуацію зможе тільки все суспільство. Найважливішу місію покладено на освіту, оскільки життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вмінням і розумінням важливості збереження власного здоров'я. Молодь повинна знати про світ небезпек, який її оточує, знати, як мінімізувати можливий ризик, жити в гармонії з собою та з природою. Одним із способів розв’язання такої багатогранної проблеми є проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності. Активно долучився до його проведення педагогічний склад Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

У дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах були організовані та проведені уроки, заняття та ігри, семінари-практикуми та тренінги тощо. Педагогічними працівниками Центру організовано та проведено екскурсії до структурних підрозділів Головного управління ДСНС України в області для ознайомлення з роботою рятувальників, можливостями техніки та аварійно-рятувального обладнання. Враження від таких екскурсій залишаються надовго, а деякі школярі, мабуть, визначаться із вибором майбутньої професії.

Цікавою була розповідь майстра виробничого навчання Ю. Мальнєва під час відвідування НВК № 10 (м. Хмельницький) про аварію на Чорнобильській АЕС, про жахливі події 30-річної давнини, про звитяжність та самопожертву людей, які рятували життя і здоров'я  багатьох тисяч громадян.  Саме напередодні пам’ятної дати педпрацівники Центру презентували методичний посібник «Чорнобильська катастрофа: питання та відповіді», в якому у доступній формі викладено найважливіші питання радіаційної загрози. Педагоги в навчальних закладах із зацікавленням віднеслися до анонсування зазначеного посібника.

 У поточному році значно більше уваги приділено роботі в дитячих будинках. Адже єдиним джерелом інформації для цих дітей, як правило, є вихователь. Залишаючи стіни установи колишні вихованці у дорослому житті зустрічають безліч складнощів та небезпек, що їм не відомі.

Проведення занять з такою категорією вимагає ретельної підготовки. 19 квітня під час зустрічі працівників Центру, Аварійно-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення та фахівців міського управління ГУ ДСНС із вихованцями дитячого будинку облдержадміністрації «Добросвіт» дітей ознайомили із вибухонебезпечними предметами, які тепер знешкоджують у зоні АТО, засобами розмінування. В ігровій  формі вивчили небезпечні та отруйні рослини, що можуть зустрітися у місті. Діти мали можливість приміряти захисний шолом піротехніка та бронежилет. Старший викладач Центру старший лейтенант служби цивільного захисту О. Мосолов організував майстер-клас на роботі-тренажері «Тарас» із проведення серцево-легеневої реанімації постраждалому, разом повторили причини виникнення пожеж, правила виклику екстрених служб. Переможці вікторини на знання правил безпечної поведінки, усі активні учасники  зазначених заходів отримали сувеніри та  пам’ятки щодо дій при виникненні різних небезпек.

Багато корисної для себе інформації почерпнули вихованці спеціалізованого будинку дитини «Берізка». Малят познайомили із правилами користування колючими, гострими і ріжучими предметами, правилами безпеки з електропобутовими та газовими приладами, їстівними і неїстівними ягодами, небезпечними комахами. Малюки також вивчили номери виклику екстрених служб «101» та «104». Найбільше дітям запам’ятався пожежний автомобіль, біля якого рятувальники демонстрували захисний одяг та спорядження пожежного-рятувальника. Дітлахи із задоволенням приміряли одяг та гасили умовну пожежу. Дехто пообіцяв здобути в майбутньому саме професію вогнеборця.  

Цікавим і насиченим було перебування у дошкільному навчальному закладі № 53 (м. Хмельницький) майстра виробничого навчання С. Безп’ятчука, що не обмежився наданням консультаційно-методичної та практичної допомоги персоналу, а взяв активну участь у проведенні занять на спортивних тренажерах,  що було профілактикою травматизму невиробничого характеру.

Приємно здивували  викладача Центру С. Леуса учні СЗОШ № 30 (м. Хмельницький) під час проведення заняття на тему «Протигаз – засіб захисту органів дихання». Діти знають призначення, будову протигазу, респіратора, вони вміють ними користуватися, деякі хвалилися, що є власниками засобів індивідуального захисту. Проте, усім було приємно позмагатися у швидкості і правильності надягання протигаза та респіратора.

Як завжди, на високому методичному рівні проведено Тиждень знань у СЗОШ № 8. Проведено ретельну підготовку, викладач Ю. Мартинюк корегував основні документи, вносив зміни та узгоджував взаємодію між основними виконавцями.

Уперше в Центрі проведено «Дні відкритих дверей» для учнівської молоді. Перебуваючи у нас діти ознайомилися із захисною спорудою, приладами радіаційної і хімічної розвідки та дозиметричного контролю. За допомогою нітратоміра вимірювали вміст нітратів в овочах і фруктах. Для наочного відпрацювання навиків надання невідкладної допомоги, спрямованої на врятування життя людини, використано робот-тренажер «Тарас».

 Знання та навички, набуті під час  цих заходів, будуть корисними усім учасникам не лише у разі загрози або виникненні надзвичайної ситуації, а й у повсякденній діяльності.

 

Нетішинські вогнеборці провели тиждень знань із основ безпеки життєдіяльності

З 18 по 22 квітня нетішинські рятувальники в усіх загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста організували проведення Тижня знань із безпеки життєдіяльності, який проводиться з метою формування у підростаючого покоління уявлення про причини виникнення пожеж та її наслідки, навчання учнів правилам безпеки життєдіяльності та діям у випадку виникнення будь-якої надзвичайної ситуації.

Під час зустрічей діти роздивилися одяг та рятувальне спорядження, за допомогою якого працівники ДСНС рятують людські життя та побачили можливості пожежно-рятувальних автомобілів. Також для учнів були проведені бесіди, вікторини, конкурси відповідної тематики, організовані екскурсії для дітей до пожежної частини.

Такі заходи завжди проходять на найвищому рівні, для дітлахів це надзвичайно корисно і цікаво, вони завжди залишаються задоволені. Завдяки таким зустрічам нам вдається привернути їхню увагу до питань пожежної безпеки та донести до них важливість дотримання елементарних правил безпеки життєдіяльності.

 

 

 

 

 

Вінкьовецькі рятувальники провели Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

 

22 квітня в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності до загальноосвітніх навчальних закладів району завітали віньковецькі рятувальники. Працівники ДСНС розповідали школярам про небезпеку поводження з вогнем, до яких наслідків призводять іграшки з ним та як діяти у разі виникнення пожежі. Не залишились поза увагою такі питання, як виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів тощо.

Також вогнеборці демонстрували дітям пожежно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання за допомогою якого вони ліквідовують пожежі та надзвичайні ситуації різного характеру. Дітлахи мали змогу приміряти захисний одяг пожежних та засоби захисту органів дихання, зору та шкіри.

Дізнавшись ближче про небезпечну роботу рятувальників, діти починають більш відповідально ставитись до правил безпеки.

 

 

В Білогірському районі проведено Тиждень знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах

 

Протягом 18-22 квітня білогірські рятувальники брали участь в проведені Тижня знань безпеки життєдіяльності в дошкільних та навчальних закладах.

Працівники ДСНС долучалися до тренувальних евакуацій дітей із шкіл та дитячих садочків під час виникнення умовної надзвичайної ситуації, виступали перед дітлахами, розповідаючи про дій під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру та правила користування первинними засобами пожежогасіння.

Цього тижня дітлахи відвідували пожежно-рятувальний підрозділ, де знайомилися з пожежно-рятувальною технікою, спорядженням, обладнанням та спеціальними захисними костюмами. Також мали можливість приміряти та одіти захисне спорядження рятівників.

Особлива увага зверталася на те, щоб навчити вихованців навчальних закладів вмінню правильних дій під час виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру, щоб в майбутньому вони самі могли врятуватися і надати комусь допомогу у випадку надзвичайної ситуації.

В Славутському районі відбувся Тиждень знань безпеки життєдіяльності

 

У рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності, 20 квітня славутські рятувальники завітали в дошкільний навчальний заклад №2 «Подоляночка» та загальноосвітню школу №3. Працівники ДСНС розповіли дітям про дії під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій та правила користування первинними засобами пожежогасіння, показали пожежно-рятувальну техніку, спорядження, обладнання та спеціальні захисні костюми. У дітей була нагода приміряти спорядження рятувальників.

Також в дитячому садочку відбулась тренувальна евакуація дітей та працівників закладу в умовах виникнення пожежі, а рятувальники провели гасіння умовної пожежі. За тактичним задумом, внаслідок замикання електромережі виникла пожежа у підвальному приміщені навчального закладу. До місця події негайно прибули вогнеборці 18-ї державної пожежно-рятувальної частини та ліквідували умовну пожежу.

 

Дунаєвецькі рятувальники провели Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

 

В період з 18 по 22 квітня в рамках проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності до дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів району завітали дунаєвецькі рятувальники. Працівники ДСНС розповідали школярам про небезпеку поводження з вогнем, до яких наслідків призводять іграшки з ним та як діяти у разі виникнення пожежі. Не залишились поза увагою такі питання, як виявлення підозрілих та вибухонебезпечних предметів тощо.

Також вогнеборці демонстрували дітям пожежно-рятувальну техніку та спеціальне обладнання за допомогою якого вони ліквідовують пожежі та надзвичайні ситуації різного характеру. Дітлахи мали змогу приміряти захисний одяг пожежних та засоби захисту органів дихання, зору та шкіри.

Дізнавшись ближче про небезпечну роботу рятувальників, діти починають більш відповідально ставитись до правил безпеки.

 

В Ізяславському районі відбувся Тиждень знань безпеки життєдіяльності

 

До проведення Тижня знань безпеки життєдіяльності долучилися загальноосвітні школи та дошкільні навчальні заклади Ізяславського району.

Так, 19 квітня у Білівській загальноосвітній школі рятувальники навчали дітей та освітян правилам безпеки та діям на випадок виникнення пожежі. Під час теоретичної частини заходу рятувальники розповіли про небезпеку нехтування правилами пожежної безпеки у власних помешканнях та в місцях із масовим перебуванням людей. Після цього продемонстрували пожежну техніку на практиці.

Цього ж дня у Плужненському професійному аграрному ліцеї» та ЗОШ № 2 м.Ізяслав відбулися теоретичні та практичні заняття з вчителями, викладачами  та учнями на теми: «Небезпека вдома й на вулиці», «Правила користування побутовими, газо- та електроприладами», «Що робити під час пожежі в квартирі?», «Правила під час виявлення вибухонебезпечних предметів», «Правила поведінки під час подорожі в ліс». Також працівники ДСНС навчали присутніх користуватися вогнегасником, тому всі бажаючі  могли спробувати це на практиці.

Крім того, було відпрацьовано евакуацію працівників та учнів із школи. Для цього на території закладу було сплановано виникнення умовної пожежі, тому дирекція провела евакуацію обслуговуючого складу закладу та дітей у безпечне місце, після чого зателефонували до Служби порятунку 101. Рятувальники, які прибули на місце події, ліквідували пожежу.


 

    Твіт