ГоловнаПеревірки пожежної безпеки та їх результати
 Версія для друку

ІНФОРМАЦІЯ
щодо проведення ГУ ДСНС України у Хмельницькій області
перевірок стану техногенної та пожежної безпеки
об’єктів з масовим перебуванням людей.

Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 11.12.2019 № 44205/1/1-19 та протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від 06.12.2019 (витяг з протоколу № 23) завершено проведення перевірок закладів, установ та організацій з масовим перебуванням людей – дитячих садочків, шкіл, професійно-технічних і вищих навчальних закладів, гуртожитків, установ охорони здоров’я та соціального захисту, державних об’єктів критичної і транспортної інфраструктури, у тому числі торговельно-розважальних закладів, віднесених до СС-2 та СС-3 класів наслідків (відповідальності) будівель або споруд.

У Хмельницькій області перевіркам підлягало 1743 зазначених об’єктів, з них: дошкільних закладів освіти – 738, загально освітніх закладів – 637, гуртожитків – 102, закладів охорони здоров’я – 57, закладів соціального захисту – 30, державних об’єктів критичної і транспортної інфраструктури – 54, вищих навчальних закладів – 31, професійно-технічних закладів – 33, торгово-розважальних закладів – 61. Для проведення перевірок задіяно 68 працівників Головного управління.

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 1717 закладах (98,5 % від загальної кількості). За результатами перевірок до адміністративної відповідальності притягнуто 1703 керівників, посадових осіб даних закладів. З об'єктивних причин на 26 об’єктах заходи державного нагляду контролю не відбулися про, що складено відповідні акти (1,5 % від загальної кількості).

За результатами перевірок на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 25 позовних заяв про повне або часткове зупинення експлуатації 43 будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану дошкільних закладів освіти

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 735 закладах дошкільної освіти. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 10231 порушення, з них 4456 порушень не усунуто протягом попередніх років: 33 будівлі потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 58 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 417 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 44 системи протипожежного захисту потребують ремонту, в 146 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 3 установах несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 718 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 1 позовну заяву про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану загально освітніх закладів

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 635 закладах освіти. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 12301 порушенняз них 4626 порушень не усунуто протягом попередніх років: 61 будівля потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 95 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 572 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 21 система протипожежного захисту потребують ремонту, в 160 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 22 установах відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 635 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 7 позовних заяв про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану закладів охорони здоров’я

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 56 лікувальних закладах. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 1504 порушенняз них 404 порушення не усунуто протягом попередніх років: 3 будівлі потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 22 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 33 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 9 систем протипожежного захисту потребують ремонту, в 8 закладах несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 8 установах відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 64 керівника об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 2 позовних заяви про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану закладів соціального захисту

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 29 закладах соціального захисту. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 419 порушеньз них 171 порушення не усунуто протягом попередніх років: у 5 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 3 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 3 системи протипожежного захисту потребують ремонту, в 6 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 30 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 1 позовну заяву про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану вищих навчальних закладів

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 30 закладах вищої освіти. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 697 порушеньз них 232 порушення не усунуто протягом попередніх років: 1 будівля потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 7 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 8 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 3 системи протипожежного захисту потребують ремонту та в 2 установах несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 30 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єкті де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 3 позовні заяви про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану професійно-технічних закладів

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 29 закладах професійно-технічної освіти. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 868 порушеньз них 441 порушення не усунуто протягом попередніх років: 5 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 20 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 24 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, в 6 закладах несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 14 установах відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 31 керівника об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 9 позовних заяв про повне або часткове зупинення експлуатації будівель, споруд та приміщень.

 

Стосовно протипожежного стану державних об’єктів критичної і транспортної інфраструктури

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 48 закладах критичної, транспортної інфраструктури. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 939 порушеньз них 354 порушень не усунуто протягом попередніх років: 6 будівель потребують заміни або ремонту систем електропостачання, у 6 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, 6 будівель не забезпечено первинними засобами пожежогасіння, у 35 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 2 системи протипожежного захисту потребують ремонту, в 7 закладах відсутнє або несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 5 установах відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами територіальних органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 48 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

 

Стосовно протипожежного стану гуртожитків

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 101 гуртожитку. Під час перевірок вищезазначених об’єктів виявлено 1502 порушенняз них 332 порушення не усунуто протягом попередніх років: 51 будівля потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 69 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 68 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 3 системи протипожежного захисту потребують ремонту, в 6 будівлях несправне зовнішнє протипожежне водопостачання та в 42 гуртожитках відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 92 керівника об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду позовні заяви про повне або часткове зупинення експлуатації 17 будівель, споруд та приміщень.

Стосовно протипожежного стану торгово-розважальних закладів

Станом на 12 березня 2020 року проведено позапланові перевірки стану техногенної та пожежної безпеки у 54 торговельно-розважальних закладах. Під час перевірки вищезазначеного об’єкту виявлено 705 порушень, з них 286 порушень не усунуто протягом попередніх років: 1 будівля потребує заміни або ремонту систем електропостачання, у 10 будівлях необхідно провести перепланування шляхів евакуації відповідно до державних будівельних норм, у 3 будівлях відсутні автоматичні системи протипожежного захисту, 1 система протипожежного захисту потребує ремонту, 1 будівля не забезпечена зовнішнім протипожежним водопостачанням та в 5 установах відсутній або несправний внутрішній протипожежний водопровід.

За порушення вимог пожежної безпеки та невиконання запропонованих приписами органів ДСНС заходів до адміністративної відповідальності притягнуто 54 керівників об’єктів і відповідальних посадових осіб.

За результатами перевірок по даній категорії, на об’єктах де склався найгірший протипожежний стан Головним управлінням підготовлено та направлено до Адміністративного суду 3 позовних заяви про повне або часткове зупинення експлуатації будівлі, споруд та приміщень.

 

Одночасно з метою попередження виникнення пожеж і надзвичайних ситуацій та безпечної життєдіяльності громадян під час перебування у вищевказаних закладах Головним управлінням проводиться профілактично-роз’яснювальна робота.

Так, проблемні питання протипожежного захисту цих закладів постійно висвітлюються у засобах масової інформації всіх рівнів: на телебаченні – 44 рази, по радіо – 1117 разів, висвітлено в газетах і журналах 63 публікації, в інтернет-виданнях – 1332, розповсюджено серед населення 30712 примірник друкованої продукції (листівки, буклети тощо), проведено з обслуговуючим персоналом закладів 1717 інструктажів.

Посадовими особами Головного Управління до органів влади та органів місцевого самоврядування направлено 116 інформацій про стан протипожежного захисту зазначених закладів.

 

 Перелік об'єктів

 

 

 

    Твіт