ГоловнаОстанні новини13 Травня, 2021р.
 Версія для друку

Микола Чечоткін: Наша стратегічна мета — формування в суспільстві культури безпеки життєвого простору

Опубліковано: 13.05.2021, 17:03

Головними аспектами діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій залишаються порятунок людей, мінімізація негативних наслідків від надзвичайних ситуацій і пожеж, а також — формування високої культури безпеки життєвого простору серед громадян нашої країни.

Про це у своєму сьогоднішньому виступі на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни» заявив Голова ДСНС Микола Чечоткін.

“Основні зусилля в реалізації стратегії розвитку безпекової системи зосереджені в чотирьох ключових напрямках, - зазначив Голова Служби, - Це удосконалення системи запобігання пожежам та надзвичайним ситуаціям; підвищення ефективності реагування на надзвичайні ситуації та пожежі; технічне переоснащення ДСНС сучасною пожежною, рятувальною, авіаційною та ін. технікою та підвищення соціального захисту та престижу професії рятувальників”.

Детальніше зупинившись на кожному з чотирьох напрямків, Голова Служби наголосив, що національне законодавство у безпековій сфері неухильно наближається до законодавства країн Євросоюзу. Зокрема, вже запроваджено електронне адміністрування ліцензійних послуг у сфері пожежної і техногенної безпеки, забезпечено прозорість і відкритість перевірок. Дуже важливим також є запровадження кримінальної відповідальності за недотримання вимог техногенної безпеки.

Торкаючись другого напрямку реформування безпекової системи, Микола Чечоткін поінформував про створення Міжрегіонального центру гуманітарного розмінування у Харківській області та потужних частин піротехнічних робіт у Донецькій і Луганській областях, спеціалістами яких від вибухонебезпечних предметів вже очищено понад п'ять тисяч гектарів території. З урахуванням європейських практик здійснена реорганізація гірських пошуково-рятувальних підрозділів в Карпатському регіоні, спеціалістами яких за останній рік надано допомогу більш ніж півтори тисячі туристам. Розширено функціональні спроможності авіаційних сил ДСНС, зокрема, введено в експлуатацію сучасні європейські вертольоти Super Puma тощо.

Керівник Служби також підкреслив, що результатом тісної взаємодії ДСНС з об’єднаними територіальними громадами став той факт, що до гасіння пожеж по всій країні сьогодні готові більше тисячі підрозділів місцевої пожежної охорони добровільних пожежних дружин.

Говорячи про третій напрямок, Микола Чечоткін зауважив, що в останні роки за кошти Державного бюджету вже закуплено 120 пожежних автомобілів. “Ми також поетапно оновили майже третину всього парку пожежних автоцистерн, - наголосив керівник ДСНС, а це - шістсот одиниць на суму близько двох мільярдів”.

Голова Служби також зазначив, що отримані в рамках Державної програми 250 спеціальних аварійно-рятувальних автомобілів дозволили за останні півтора роки врятувати 170 людських життів.

Зупинившись на четвертому напрямку реформи, Микола Чечоткін заявив, що завдяки підтримки Міністра внутрішніх справ мінімальний розмір грошового забезпечення рятувальників поетапно збільшено з 2 тисяч гривень у 2015 році до 10 тисяч гривень у 2021 році. А одним із пріоритетних напрямків соціального захисту сімей рятувальників є забезпечення житлом. Впродовж останніх чотирьох років отримано понад 1 тис. 300 квартир з різних джерел фінансування.

Говорячи про подальші стратегічні цілі у розвитку безпекової системи, керівник Служби наголосив на необхідності продовження переоснащення усіх підрозділів ДСНС. Він нагадав про підписаний рамковий договір з Урядом Французької Республіки, яким передбачається виділення коштів для закупівлі спеціальної пожежно-рятувальної техніки для рятування з висотних будівель, а саме автодрабин, виробництво яких частково буде зосереджено в Україні.

 

 20210513-6N4A4665.jpg

20210513-6N4A4636.jpg

Чечоткін ДСНС-1.jpg

Чечоткін ДСНС-5.jpg

Чечоткін ДСНС-10.jpg


   
Останні новини
14 Червня16:48 м. Кам’янець-Подільський: фахівці ДСНС здійснили огляд місцевих пожежних команд району
14 Червня16:18 Ряди рятувальників Хмельниччини поповнили нові фахівці
14 Червня15:32 Хмельницький район: фахівці ДСНС обговорили із головою Меджибізької ТГ питання пожежної безпеки громади
14 Червня15:20 Хмельницький район: рятувальники Красилова долучились до добровільного донорства
14 Червня14:36 Рятувальники застерігають: будьте вкрай обережні на воді!
14 Червня12:26 м. Кам’янець-Подільський: рятувальники долучились до акції «Здай кров — врятуй життя»
14 Червня11:35 Як уникнути трагедії на воді
14 Червня10:52 Шепетівський район: рятувальники попереджають відпочивальників про небезпеку необережності на воді
14 Червня10:51 Надзвичайники Шепетівки долучилися до святкування Дня міста
14 Червня10:43 Рятувальники Шепетівського районного управління нагадують громадянам правила безпечної поведінки в лісах
14 Червня10:16 У перший місяць літа на водоймах країни загинуло вже 8 дітей!
14 Червня10:12 Упродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 22 людини та ліквідували 816 пожеж
14 Червня10:10 Увага! Попередження про небезпечні метеорологічні явища в Україні
14 Червня09:59 Увага! Попередження про зміну гідрологічної ситуації та її розвиток на водоймах країни
14 Червня09:55 Служба порятунку закликає не провокувати пожежі в екосистемах країни!
Останні новини