ГоловнаОстанні новини30 Вересня, 2020р.
 Версія для друку

Рятувальники здійснюють регулярні тренування та тактико-спеціальні навчання, підвищуючи свою готовність до ліквідації різноманітних надзвичайних подій

Опубліковано: 30.09.2020, 10:09

Щодня в Україні рятувальники проводять комплексну роботу щодо запобігання різного роду надзвичайним ситуаціям, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Важливу роль у системі підготовки до ліквідації різноманітних надзвичайних подій відіграють тактико-спеціальні навчання, тренування та практичні заняття, під час яких фахівці ДСНС відпрацьовують питання взаємодії, загальної злагодженості та оперативності під час виконання своєї роботи.

Так, станом на 30 вересня, від початку року в Україні сталось 86 класифікованих надзвичайних ситуацій, з них 32 — техногенного характеру, 49 — природного і 5 — соціального. Аби мінімізувати кількість та наслідки таких ситуацій, фахівці ДСНС працюють над удосконаленням власних професійних навичок.

29 вересня надзвичайники Луганщини провели зі студентами інституту хімічних технологій Східноукраїнського національного університету ім. В.Даля практичне відпрацювання нормативів з евакуації. За сигналом рятувальників у будівлі пролунали три дзвінки, які сповістили студентів та педагогів про умовну небезпеку та початок евакуації. Студенти і викладачі організовано покинули приміщення й вишикувалися на подвір’ї закладу освіти, а відповідальні керівники доповіли про наявність і кількість евакуйованих осіб. За всіма етапами проведення навчальної евакуації спостерігали фахівці ДСНС. Підбиваючи підсумки, рятувальники повторили для всіх присутніх алгоритм дій під час виникнення подібної надзвичайної ситуації, нагадали правила користування первинними засобами пожежогасіння, а також провели демонстрацію пожежної техніки та обладнання.

Того ж дня на Дніпропетровщині на території одного з підрозділів області провели заняття на вогневій смузі психологічної підготовки з особовим складом підпорядкованих підрозділів. Головною метою заняття було вдосконалення професійних навичок керівників гасіння пожежі під час роботи у задимленому середовищі та за умов високих температур. Подібні заходи допомагають рятувальникам завжди бути готовими до дій за призначенням.

А у Києві вогнеборцями Солом'янського районного управління було проведено навчання на одному із підприємств району. Рятувальники нагадали працівникам основні вимоги правил пожежної безпеки на робочому місці та у побуті. Особливо звернули увагу на чіткий алгоритм дій у разі виникнення надзвичайної ситуації на території об’єкту, обговорили особливості правильної і швидкої евакуації. Надзвичайники продемонстрували працівникам підприємства сучасну пожежну техніку та аварійно-рятувальне обладнання. Розповіли, як правильно користуватися вогнегасниками і надали можливість бажаючим відпрацювати отримані знання на практиці.

Днем раніше у Закарпатській області відбулися спільні протипожежні навчання рятувальників і працівників залізниці. Метою навчань було вiдпрацювання взаємодії мiж пожежно-рятувальними пiдроздiлами, працівниками залізниці та іншими спецслужбами міста, а також перевірка оперативної готовності особового складу та техніки до дій у випадку виникнення пожеж. За легендою навчань, умовне загоряння виникло на компресорній станції КП «Водоканал Чоп». Площа горіння становила 50 квадратних метрів. На ліквідацію пожежі залучили одне відділення державної пожежно-рятувальної частини та пожежний потяг Львівської залізниці. Разом вони загасили вогонь та врятували від знищення сусіднє приміщення.

Отже, подібні тренування та навчання не лише сприяють відпрацюванню порядку дій у разі надзвичайної ситуації, але й дають змогу пересвідчитись у надійності рятувального обладнання. Тактико-спеціальні навчання та тренування триватимуть і надалі по всій території країни, адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.

17.jpgРуб1.jpgphoto_2020-09-29_13-34-24.jpgIMG-35e6b59d026d6d16283e24724a5ffbcf-V.jpg


   
Останні новини
30 Жовтня17:19 Шепетівські рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі в екосистемах
30 Жовтня15:54 м. Хмельницький: надзвичайники застерігають населення про непоправні наслідки нехтування правилами пожежної безпеки у побуті
30 Жовтня15:41 Полонський район: рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у побуті
30 Жовтня14:40 Новоушицькі рятувальники провели інформаційно-роз’яснювальну роботу з населенням
30 Жовтня14:35 Фахівці ДСНС обговорили з представниками Агенства зменшення загрози Сполучених Штатів Америки при Посольстві США в Україні питання подальшої співпраці
30 Жовтня11:49 Летичівські рятувальники закликають громадян не порушувати правила безпеки в побуті
30 Жовтня11:34 Деражнянський район: рятувальники закликають людей дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті
30 Жовтня11:22 В Міжрегіональному центрі швидкого реагування ДСНС відбувся випуск: 32 водолази та 20 кінологів поповнять лави рятувальників
30 Жовтня11:16 Рятувальники Хмельниччини продовжують дезінфікувати найбільш людні місця краю з метою запобігання поширення інфекцій
30 Жовтня10:19 Вогнеборці закликають громадян дотримуватися правил експлуатації засобів опалення під час обігріву оселі!
29 Жовтня21:13 Шепетівські рятувальники запобігають виникненню пожеж в екосистемах
29 Жовтня21:00 Полонський район: рятувальники продовжують протидіяти поширенню коронавірусної інфекції
29 Жовтня15:21 Поводження з вибухонебезпечними предметами: все, що потрібно знати
29 Жовтня15:08 Дунаєвецький район: рятувальники закликали громадян дотримуватися правил пожежної безпеки в побуті
29 Жовтня14:50 Чемеровецькі вогнеборці закликали мешканців приватного сектору обігрівати помешкання безпечно
Останні новини