ГоловнаОстанні новини19 Лютого, 2020р.
 Версія для друку

Безпечна ковзанка

Опубліковано: 19.02.2020, 17:37

Катання на ковзанах завжди було і залишається однією з найбільш популярних зимових розваг, а також приємним проведенням часу для дорослих і дітей. Щоб на ковзанці не зашкодити собі й оточуючим, необхідно знати і суворого дотримуватися певних правил безпеки під час катання на ковзанах

Катання на ковзанах для людей різного віку здавна вважається чудовим засобом оздоровлення, сприяє загартовуванню і підвищує опірність організму до інфекцій. Про користь катання на ковзанах можна говорити нескінченно, зокрема і про психологічну: люди отримують заряд бадьорості й позитивних емоцій. Тому на ковзанках, що відкриваються щозими у великих торговельних центрах, заливаються на шкільних і прибудинкових стадіонах одночасно може збиратися величезна кількість людей.

Проте, разом із безліччю плюсів, перебування на ковзанці може спричинити травми, особливо, якщо відвідувачі не дотримуються правил безпеки і не виявляють обережності під час катання на ковзанах.

Поговоримо, як убезпечити себе та не зашкодити іншим на ковзанці.

 

Екіпіровка

Ковзани

Якщо ви часто відвідуєте ковзанку, найліпше придбати власні ковзани, а не брати їх у прокаті. Вони повинні бути зручними: черевики мають відповідати розміру вашої ноги, не бути завеликими чи тісними. Інакше весь час доведеться падати. При цьому шнурувати черевики потрібно якомога міцніше, щоб впевнено стояти в них на льоду.

Якщо ви катаєтеся на фігурних ковзанах, то потрібно вибирати або утеплені, або такі, щоб була можливість додатково одягти на ногу теплі шкарпетки.

Ковзани необхідно добре і своєчасно заточувати. Якщо цього не робити, то ви будете часто падати й у підсумку отримаєте розтягнення зв’язок або м’язів.

Якщо ви не впевнені в безпеці свого катання, а тим більше перший раз на ковзанці, використовуйте захисну екіпіровку для рук, ніг і голови (наколінники, налокітники й шоломи).

 

Одяг

Одяг для катання на ковзанах повинен бути легким і теплим. Якщо ви вперше стаєте на ковзани, то штани мають бути цупкіші. Це захистить вас під час падінь. Якщо ви катаєтеся на відкритому вуличному майданчику, потрібно одягти легку шапку, щоб не замерзала голова. Довгі шарфи на ковзанці не прийнятні.

Якщо у вас довге волосся, його потрібно підібрати, щоб воно не заважало.

 

Правила безпеки на ковзанці:

– виходячи на лід, завжди дотримуйтеся бортика і не поспішайте;

– рухаючись ковзанкою, будьте уважними, дивіться у напрямку руху;

– пам’ятайте, що на ковзанці ви не самі. Частіше дивіться на всі боки, не заважайте іншим, їдьте в напрямку, в якому рухається весь натовп;

– під час катань уникайте зіткнень з іншими людьми; місцем катання обирайте ту частину ковзанки, де людей менше;

– у разі падіння, намагайтеся від’їхати подалі від натовпу. Ви можете завдати шкоди комусь із оточуючих або вони можуть випадково зачепити вас і завдати травми;

– не лежіть і не сидіть на льоду тривалий час;

– якщо ви прийшли на лід із дитиною, стежте за нею. Маленьку дитину не можна відпускати кататися саму!;

– на ковзанці грати в хокей та інші ігри потрібно тільки в спеціально відведених для цього місцях.

 

Катання на ковзанах по льоду природних водойм несе загрозу вашому життю і здоров’ю! Вибирайте для катання обладнані місця!

 

Падаємо й піднімаємося правильно

Перебуваючи на ковзанці, важко утриматися від падінь, особливо, якщо ви тут не завсідник. Проте падати й підніматися теж потрібно вміти.

Падіння можна й треба контролювати. Падаючи, не треба нахилятися назад. У такому разі ви впадете на спину, що може призвести до забиття хребта або струсу мозку. Краще падати на бік або ж вперед «рибкою». Для цього руки виставити вперед, ноги зігнути в колінах й поступово завалюватися на бік. Під час падіння намагайтеся голову спрямувати в протилежний бік від падіння.

Якщо біля вас катаються люди, намагайтеся падати так, щоб ваші ковзани не були спрямовані в їхній бік. В іншому випадку можна поранити оточуючих.

Підніматися після падіння треба таким чином. Спочатку стаємо на коліна (поза собаки), спираємося обома руками на лід перед собою, ставимо на лід праву ногу на весь черевик (чохол), потім упираємося руками в праве коліно і виштовхуємо своє тіло вгору. У кінці, приймаємо позу стоячи, ноги – трохи вужче за ширину плечей, руки – в боки (поза фігуриста).

Досвідчені тренери радять відпрацювати прийоми падіння й піднімання вдома перед тим, як йти на ковзанку.

 

На ковзанках забороняється:

– вживати алкоголь, препарати седативного і наркотичного впливу;

– палити на території ковзанки;

– проносити на лід їжу і напої;

– відвідувати ковзанку з тваринами;

– з’їжджати на ковзанах із гірки;

– виходити на льодове поле з санками, візочками та великогабаритними сумками;

– довбати або колупати лід ковзанами або іншими предметами, а також кидати на лід будь-які предмети, виливати рідину і сипати які-небудь речовини.

 

Дотримуючись наведених правил, ви зможете відчувати себе безпечно на льоду і отримувати величезне задоволення від цієї розваги.

Гарного відпочинку!


   
Останні новини
31 Березня09:46 З початку року піротехніки ДСНС України вилучили та знищили 8 771 вибухонебезпечних предметів
31 Березня08:18 ДСНС закликає громадян не провокувати пожежі у природних екосистемах!
31 Березня08:13 Увага! Попередження про ускладнення погодних умов в Україні
31 Березня08:11 Впродовж минулого тижня підрозділи ДСНС України врятували 39 осіб та ліквідували 5 тис. 444 пожежі
31 Березня08:07 В усіх областях України рятувальники облаштували тимчасові пункти прийому хворих на COVID-19
30 Березня23:59 Красилівські рятувальники продовжують здійснювати санітарну обробку центральних вулиць міста та об’єктів інфраструктури
30 Березня15:12 Що робити, якщо розбився термометр...
30 Березня14:53 Як ліквідувати загоряння в автомобілі самотужки
30 Березня14:41 Пам'ятайте: відповідальність рятує життя!
30 Березня12:57 Важливо навчати дітей правил поведінки у разі надзвичайної ситуації!
30 Березня12:48 Рятувальники закликають батьків дбати про безпеку своїх дітей!
30 Березня12:03 Дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань!
30 Березня11:54 Рятувальники Хмельниччини встановили намети для тимчасових пунктів приймання та сортування хворих на вірусні захворювання
30 Березня10:27 Не пали траву, збережи природу!
30 Березня10:20 Чому не можна спалювати рослинні рештки, і до чого це призводить
Останні новини