ГоловнаОстанні новини9 Грудня, 2018р.
 Версія для друку

Місцеве самоврядування на варті пожежної безпеки населення

Опубліковано: 09.12.2018, 09:04

З нагоди Дня місцевого самоврядування, який традиційно святкується в Україні 7 грудня, Державна служба з надзвичайних ситуацій вкотре звітує про результати плідної співпраці на місцях. Відколи в країні розпочався процес децентралізації та реформування, питання, що пов’язані з цивільним захистом населення і територій у найвіддаленіших населених пунктах набули особливої актуальності. Наразі в регіонах продовжують створюватися нові підрозділи місцевої пожежної охорони та відкриваються Центри безпеки громадян.

Зокрема, тільки у Кіровоградській області вже створено 84 підрозділи місцевої пожежної охорони, у тому числі один з них відкрито у цьому році в Онуфріївському районі.

На Харківщині нині функціонує 41 підрозділ місцевої пожежної охорони у 23 районах області.

Водночас на Донеччині вже працює 7 Центрів безпеки, які знаходяться на території Черкаської, Лиманської, Шаховської, Іллінівської, Миколаївської і Сіверської об’єднаних територіальних громад, а також у смт Талаківка поблизу Маріуполя.

На території Вінниччини створено 40 місцевих пожежних команд. При цьому, 27 МПК, одна з яких працює у складі Центру Безпеки, перебувають на цілодобовому чергуванні. У 2018-му в області було відкрито 3 МПК. Також Головним управлінням ДСНС у Вінницькій області ведеться постійна робота щодо відкриття нових команд добровольців-вогнеборців.

У Тернопільській області на базі об’єднаних територіальних громад та сільських рад вже діє 36 МПК. З них тільки у 2018 році було відкрито 3 підрозділи.

На території Миколаївщини наразі функціонує 34 підрозділи з 75 необхідних. Вони забезпечені 34-ма одиницями пожежної та 8-ма одиницями пристосованої техніки, а на чергування заступають 233 особи.

63 місцеві пожежні команди створено і успішно працюють в Одеській області.

На Полтавщині відкрито один Центр безпеки у Кобеляцькому районі та юридично зареєстровано 45 МПО. З них 30 підрозділів уже виконують свої обов'язки, а ще у 15-ти завершуються ремонтні роботи.

На території Дніпропетровської області створено та функціонує 18 підрозділів місцевої пожежної охорони, з яких – 8 в об’єднаних територіальних громадах. Також, на території Слобожанської та Святовасилівської громад побудовані сучасні Центри безпеки громадян, у складі яких заступають на чергування два комунальних підрозділи місцевої пожежної охорони по 14 чоловік особового складу та по 1 од. техніки відповідно.

На Хмельниччині створено 91 місцеву пожежну команду. При цьому, МПК у с. Чотирбоки Ленковецької територіальної громади Шепетівського району було відкрито 7 грудня. Вона обслуговуватиме 17 навколишніх сіл. Загалом же з початку 2018 року бійці МПК області вже майже 300 разів залучалися до гасіння пожеж.

На Волині кількість команд, які співфінасуються місцевими органами, становить 103. Тільки цього року було створено 6 команд.

У Київській області працює 51 підрозділ місцевої пожежної охорони та 100 підрозділів добровільної пожежної охорони у сільській місцевості.

На Буковині функціонує 93 місцевих пожежних команд. Найбільше їх налічується у Сторожинецькому, Глибоцькому, Кіцманському та Новоселицькому районах. Разом із вогнеборцями пожежно-рятувальних підрозділів Управління ДСНС у Чернівецькій області вони виїжджають на пожежі та допомагають своїм односельцям. Станом на 1 грудня 2018 року місцеві пожежні команди області залучалися до гасіння майже 300 пожеж.

Крім того на Житомирщині також вже створено 18 місцевих пожежних команд.

Тож, спільними зусиллями місцевого самоврядування, громад та Держслужби з надзвичайних ситуацій поступово вдається досягнути спільної мети — забезпечити захист людей та української землі від руйнівної вогняної стихії та інших надзвичайних ситуацій у найвіддаленіших куточках країни.

 

Прес-служба ДСНС України


   
Останні новини
26 Червня15:38 Віньковецькі рятувальники провели для школярів акцію «Запобігти. Врятувати. Допомогти.» на території частини
26 Червня14:22 Білогірський район: рятувальники провели акцію “Запобігти! Врятувати ! Допомогти!”
26 Червня11:50 На Хмельниччині відбулись масштабні пожежно-тактичні навчання на території елеватора
26 Червня10:46 Красилівський район: рятувальники продовжують проводити профілактичну роботу щодо небезпеки вибухонебезпечних предметів
26 Червня10:36 Деражнянський район: рятувальники запобігають пожежам у лісових масивах
25 Червня18:02 Ярмолинецький район: рятувальники провели комплексне пожежно-профілактичне відпрацювання
25 Червня17:30 На Хмельниччині в рамках програми «U-LEAD з Європою» розпочато курси із підготовки 60 добровольців-вогнеборців
25 Червня15:11 Полонські вогнеборці відпрацьовують житловий сектор
25 Червня12:31 Теофіпольський район: рятувальники взяли участь у нараді з питань пожежної безпеки урожаю-2019
25 Червня12:01 м.Нетішин: рятувальники здійснили відпрацювання житлового сектору міста
25 Червня10:22 Віньковецький район: рятувальники закликають громадян дотримуватись правил безпеки під час купання
25 Червня10:18 Білогірські рятувальники нагадали громадянам, як безпечно поводитись на воді
24 Червня19:07 Рятувальники Хмельниччини склали обов’язкові заліки з фізичної підготовки, вкотре підтвердивши свою готовність до дій за призначенням
24 Червня18:05 Деражнянські рятувальники здійснюють протипожежні відпрацювання населених пунктів
24 Червня14:55 Ярмолинецький район: фахівці ДСНС запобігають пожежам у сільській місцевості
Останні новини