ГоловнаОстанні новини5 Листопада, 2017р.
 Версія для друку

Рятувальники закликають українців не провокувати пожежі у побуті!

Опубліковано: 05.11.2017, 10:48

Проведення профілактичних відпрацювань фахівцями ДСНС України - є одним із методів боротьби з пожежами у житловому секторі. Зважаючи на невтішну статистику, яка спостерігається з настанням опалювального сезону щодо кількості загиблих на пожежах у побуті українців, рятувальники посилюють профілактичні відпрацювання населених пунктів.

Всього з початку року на території України у житловому секторі виникло вже більше 25 тисяч пожеж, на яких загинуло понад 1200 громадян.

Зазвичай, основними причинами виникнення займань і як наслідок загибелі людей є власна недбалість громадян та нехтування елементарними правилами пожежної безпеки. Паління у ліжку, перевантаження або несправність електромережі та побутових приладів, а також залишені без нагляду сірники у місцях, що легко доступні для дітей майже завжди призводять до пожеж у помешканнях. Тож, рятувальники радять завжди дотримуватися простих правил безпеки у побуті для того, щоб не стати частиною сумної статистики.

Щодня співробітниками Служби порятунку проводиться роз'яснювальна робота з населенням у всіх областях.

Так, цього тижня кіровоградські рятувальники провели роз’яснювальну роботу з громадянами у Бобринецькому та Петрівському районах. Фахівці Служби порятунку закликали мешканців подбати про пожежну безпеку власних помешкань, зокрема перевірити справність побутових електричних мереж та приладів, впевнитись, що сірники та легкозаймисті речовини надійно сховані від дітей, не спалювати сміття, а також не палити в ліжку. Тим громадянам, які використовують для обігріву будинків пічне опалення, рятувальники нагадали про небезпеку, яку приховує у собі неправильне облаштування печей та відсутність протипожежних килимів біля них.

Цього ж тижня профілактичні протипожежні відпрацювання пройшли в Синельниківському, Верхньодніпровському районах та у місті Жовті Води Дніпропетровської області. Під час спілкування з громадянами рятувальники нагадували, які саме порушення найчастіше стають причинами трагедії та наголошували на необхідності навчати дітей правилам безпечної життєдіяльності. Так, на прикладі пожежі, що виникла днями у літній кухні приватного домогосподарства в місті Синельникове, фахівці Служби порятунку застерігали громадян не ставитися безвідповідально до власної безпеки. Нагадаємо, що ця пожежа забрала життя чоловіка, який доглядав за помешканням під час відсутності господарів. Ймовірною причиною виникнення займання вважається необережність під час паління. Прикра трагедія, якій можна було б запобігти, якби громадяни приділяли більше уваги правилам пожежної безпеки.

Загалом, подібні заходи цього тижня відбулися по всій території країни, і будуть тривати і надалі, аби люди не забували про важливість дотримання правил пожежної безпеки у побуті.

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками. Зокрема:

не паліть у ліжку;

слідкуйте за станом та справністю електромережі;

у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

не залишайте малолітніх дітей без нагляду, та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

подбайте про захист помешкання від грозових розрядів, адже блискавки нерідко можуть стати причиною займання;

при виникненні пожежі негайно викликайте вогнеборців за номером 101, адже кожна хвилина у цій ситуації має вирішальне значення!

Лише виконання елементарних правил пожежної та власної безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню!


   
Останні новини
3 Грудня13:45 Шепетівський район: рятувальники провели нараду з працівниками соціального захисту та служби у справах дітей
3 Грудня13:39 Хмельницький: для рятувальників проведене заняття щодо дотримання антикорупційного законодавства та тести на визначення психологічного стану колективу
3 Грудня13:00 Шепетівський район: славутські рятувальники ознайомили громадян з правилами пожежної безпеки
3 Грудня12:54 Кам’янець-Подільський район: фахівці Служби порятунку закликають громадян дотримуватися правил безпеки у побуті під час опалювального сезону
3 Грудня12:48 Кам’янець-Подільський район: новоушицькі рятувальники проводять роз`яснювальну роботу серед населення
3 Грудня12:38 Хмельницький район: ярмолинецькі рятувальники вдосконалювали навички з виконання аварійно-рятувальних робіт за допомогою новітньої аварійно-рятувальної техніки та обладнання
3 Грудня10:49 Шепетівські вогнеборці поспілкувались з жителями міста про пожежну безпеку їхніх осель
3 Грудня10:41 Полонські рятувальники закликали громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у житловому секторі
3 Грудня10:26 Новоушицькі рятувальники закликають громадян не провокувати пожежі у побуті
2 Грудня16:12 Рятувальники Хмельниччини вдосконалюють навички надання домедичної допомоги постраждалим
2 Грудня15:56 Рятувальники поспілкувалися з мешканцями Летичівщини про основні причини пожеж у житловому секторі
2 Грудня15:51 Хмельницькі рятувальники обговорили питання пожежної безпеки з соцпрацівниками та старостами сіл
2 Грудня15:44 Красилівські рятувальники провели профілактичний рейд в житловому секторі
2 Грудня15:28 Волочиські рятувальники навчають мешканців правил пожежної безпеки у побуті
2 Грудня14:15 м. Хмельницький: рятувальники підбили підсумки роботи за 11 місяців 2021 року
Останні новини